BİTKİSEL YAĞLARJ

JOJOBA YAĞI ( jojoba oill )

jojoba yağının faydaları

JOJOBA YAĞININ FAYDALARI VE KULLANIMI

JOJOBA YAĞI ( jojoba oill )

Jojoba yağı, jojoba ( Simmondsia chinensis ) bitkisinin tohumlarından soğuk pres elde edilmektedir. Tohumlar yarı yarıya yağ ihtiva etmektedir. E vitamini bakımından zengin olması cilt dostu bir ürün olmasının temelini teşkil eder.

Jojoba yağının faydaları

Cildi yumuşatır,çizgileri ve kırışıklıkları azaltmak için kullanılır.Kuru ciltleri nemlendirir.Akneleri giderir.Kuru ve kırık saçları besler,parlaklık verir. Cildi yumuşatır. Çizgileri ve kırışıklıkları azaltmak için kullanılır.Kuru ciltleri nemlendirir. Akneleri giderir. kuru ve kırık saçları besler parlaklık verir. Saç şekillendirici olarak kullanılır.

Antialerjendir. Akneleri giderir. Saç kırılmasını engeller. Sivilceli ve yıpranmış ciltlere faydalıdır. Ciltteki yanmayı ve dökülmeyi hafifletir. Sporcularda ayak kremi olarak kullanılır. Saçların uzamasını ve güçlenmesini sağlar. İltihaplı egzamalarda ve selülit tedavisinde kullanılır.

Genel cerrahi uygulamalarda, göz hastalıklarında, iç, orta ve dış kulak iltihaplanmalarına, romatizma ağrılarında eklem iltihaplanmalarında, kireçlenmelerde, diş eti ve ağız mukozası iltihaplarında, cilt hastalıklarında koruyucu olarak kullanılmaktadır.

Jojoba yağı nasıl kullanılırjojoba yağı nasıl kullanılır

Sadece haricen kullanılır. Saçlara friksiyon yöntemi ile cilde masaj yapılarak kullanılabilir. Ayrıca saçların uzamasını ve güçlenmesin de etkilidir. Aynı zamanda kepeklenmeyi de önler. Selülit tedavisinde ve iltihaplı egzamalarda da faydalıdır. Sadece haricen kullanılır. Avuç içine birkaç damla damlatılır. Gerekli yerlere masaj şeklinde uygulanır.  Ayrıca güneş yanıklarına karşı kullanılmaktadır.

Jojoba yağı saça nasıl kullanılır

Bir miktar jojoba yağı kuru saça sürülür ve büyük dişli tarak ile yağ, saçın her tarafına eşit şekilde dağılması sağlanır. Saç bu şekilde yaklaşık yarım saat bekletilir ve sonra şampuanla yılanır.

SONRAKİ MAKALE: KABAK ÇEKİRDEĞİ YAĞI

 

Etiketler
Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kontrol edin

Close
Close