CİLT HASTALIKLARINDA BİTKİSEL UYGULAMALAR

CİLT HASTALIKLARI VE BİTKİSEL YAĞ UYGULAMARI

Merhaba. bitkiselyag.org sitesi olarak cilt hastalıklarının nedenleri ve tedavi yöntemleri hakkında hazırladığımız bu bölümün okurlarımız için faydalı olacağı kanaatindeyiz. Günümüzde, çevre ve hava koşullarının, endüstriel gelişmelere  bağlı olarak giderek kirlenmesi sonucunda olumsuz anlamda yaşanan çevre kirliliği , stres ve kalıtımsal nedenlerden kaynaklanan bir çok cilt hastalığı yaşanmaktadır.

Yaşanan cilt hastalığının kaynagının tespit edilmesi sonun çözümünde  kritik bir rol oynamasına rağmen, bilimsel yöntemlerden, zaman darlığı yada temelsiz yönlendirmelerden kaynaklı uzak durmak, basit tedavi yöntemleriyle çözülebilecek sorunları daha güç ve sıkıntılı bir hale sokmaktadır.

Her ne koşulda olursa olsun dermatolojik bir problemin önce hekimler tarafından incelenmesi ve önerilen tedavi yöntemlerine riayet edilmesi , sorunun en kısa zamanda çözümü için başvurulması gereken ilk yöntem olmalıdır.

Cilt haslaıkları denince akla gelen ilk hastalıklar; sivilce, egzema, siil, mantar gibi dermatolojik hastalıklardır. Bu gibi sorunların dışında da tırnak, topuk ve kıl köklerinden kaynaklanan sounlarda sıklıkla yaşanmaktadır. CİLT HASTALIKLARI VE BİTKİSEL UYGULAMAR bölümünde bu sorunların tıbbi referanslara dayalı bitkisel tedavi yöntemleri üzerinde durulmuştur iyi okumalar.

 

 

Etiketler
Devamını Gör

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close